Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kalkar 2017

Kredi kartına sahip olanların bazı günlerde çok yakındığı durumlardan bir tanesi, kredi kartı blokesidir.  2017 yılı kart blokesinin nasıl kalkacağını bu yazımızı okuyarak, bilgi sahibi olabilirsiniz.

En Uygun Kredi Kartı 2017

Kredi kartları hayatın değişilmez ürünlerinden birine hale gelmiş durumda. Artık bakkala giderken bile ödemeler kredi kartları ile yapılmaya başlandı. Bu sebepten dolayı küçük işletmeler bile pos kullanıyor. Fakat kullanımı her ne kadar günden güne artmaya devam etse de ödeme konusunda kullanım kadar başarılı olamıyoruz. Kredi kartı kullanım oranının yüksek olmasından dolayı ödemelerde yaşanan sıkıntılarda büyümeye başladı. Kredi kartları ay içerisinde kullanılıp hesap kesiminden sonra asgari ödeme ve güncel borç şeklinde Ekstre olarak size iletilmektedir. Bu borcunuzu ödemeniz durumunda kart alışverişlerinize sorunsuz bir şekilde devam edebiliyor hatta taksitle alışveriş yaparak ödemelerinin eşit taksitler ile uzun vadede gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Blokesi Nedir? Nasıl kalkar?

Kartlarda yaşanılan gecikmelerden dolayı bankalar güvenlik açısından kredi kartlarını kullanıma kapatmaktadır. Bu şekilde kişinin daha fazla borçlanmasının önüne geçilmektedir. Kredi kartları 1 dönem gecikmeye girmesinin ardından kullanıma kapatılıp kart bloke altına alınmaktadır. Ödeme yaptığınızda tam 24 saat geçmesinin ardından bu blokeniz otomatik olarak kalkacaktır. Eğer asgari ödeme yaparsanız diğer dönemlerde de aynı şekilde asgari ödeme yapıp (3 dönem üst üste) kartı kullanmak isterseniz sadece alışverişlerde kullanabilir siniz. Nakit Avans ve nakit çekim yapabilmek için dönem borcunuzun hepsini ödemeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı Kaç Dönem Ödenmezse Takibe Düşer?
Kredi kartınızı kullandıktan bir ay sonra ödemeniz gelmekte ve en az asgari ödeme yapmanız gerekmektedir. Eğer bir dönem geçmesinin ardından hala ödenmemişse kart bloke edilir. 2 Dönem gecikmeye girmesinden itibaren halan en az asgari ödemesi bile yapılmamışsa takip süreci başlayacak ve 3.dönemin ardından kredi kartınız takibe atılacaktır. Bu süreçten sonra banka ile görüşerek yapılandırma yapabilirsiniz ya da bir süre sonra avukatlarla görüşme sağlamak zorunda kalırsınız.