Kredi Red 11 Nedeni, Kredi Reddi Ne Anlama Geliyor?

Banka kredi başvurularında, krediniz red 11 nedeni ile olumsuz yanıtlanmış ise, hızlıca red 11 konusuna bakmanızda fayda olacaktır sizlere. Kredi red 11 önem verilmesi gereken işlemlerin başında gelmektedir.

Red 11 Kredi Nedir?

Bankaya yapılan kredi başvurularında bankanın her daim red etme hakkı vardır. Bankalar yapılan her kredi başvurusuna izin verecek diye bir kaide yoktur ve kredi haberleri bu sürece yönelik nedenle yapılıyor. Yapılan kredi başvuru formu dolduran kişinin kredi notu ve mali veri bilgileri inceleme altına alınır ve yapılan araştırmalar neticesinde kredi başvuru red ya da onay kararı verilir.

Kredi başvurusu sonucunda kişilere eğer red olarak dönüş yapıldıysa sebebi kredi notunun düşük olması ve yüksek tutarlı kredi kullanmaları dolayısıyla kredi almaları imkansız olarak bakılabilir. Kredi başvurusu reddedilen kişiler daha düşük meblağ ile tekrardan başka bankalara başvuruda bulunabilirler. Kredi notunuzu yükseltmek için kart limitinizi düzenli 3 kere tekrar ödemeniz halinde kredi notu oranınız yükselecektir.

kredi-red-11

Kötü Kredi Not Süresi Ne Kadar?

Banka sektöründe kontrol aşamaları 5 yıllık süre içerisinde gerçekleşir. Kredinizin reddedilme sebepleri arasında eğer 2 yıl öncesinde bir bankaya kredi almak için başvuruda bulunduysanız Red 11 ile karşılaşmanız çok doğal olarak karşılanmalıdır.

Kredi Red Nedenleri

Bankalara yapılan kredinin reddedilmesi araştırma ve değerlendirme sonucu bankalar tarafından olumsuz dönüş yapılıyor. En temel neden kredi not düşüklüğüdür. Normal kredi ve yüksek kredi bile alamayan kişiler eğer reddedilirse çok daha düşük miktarda kredi çekme talebinde bulunabiliyorlar. Ancak kredi notu mağduru kişilere hiç bir banka kredi vermeyebilir.

Acil olarak kredi notu yükseltilmeli ve bankaların güvenini kazanmalıdır. Bunun için kullandığı karttaki miktarı harcayıp düzenli borç yatırımı yapması halinde kredi notu artmış olacak ve başvuru reddi ile karşı karşıya gelmemiş olacak. Buna rağmen kredi notunuzun yükselmesine aldanmamakta fayda var çünkü ilk seferde yüksek miktar çekme talebi yerine küçük tutar talebinde bulunmak size olumlu sonuçlar getirmiş olur.