Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar 2017

Bankalar kredi onayı verirken, şahısların geri ödeme planına bakıp kararını vermektedir. Bunlardan biri de maaş bordrosu denilen gelir belgesinin ibraz edilmesidir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2017

Kredi alıp işinizi büyütmek ya da ev, araç sahibi olmak için bir takım prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunların başında maaş bordosu, kredi notu, eş onayı, kefil, teminat ve buna benzer şeyler istenilebilir. Bu tamamen sizin durumunuza ve almak istediğiniz krediye göre değişmektedir. Örneğin bir konut kredisi alırken almak istediğiniz ve banka tarafından teminat altına alınmaktadır. Yine belli bir miktarda peşinat vermeniz gerekmekte olduğu gibi maaşınızın da taksitleri karşılayacak kadar yüksek olması gerekecektir. Eğer alacağınız kredi tüketici kredisi ise bu durumda ise kredi notu ve maaş bordrosu en büyük etken olmaktadır. Alacağınız kredi miktarı maaşınızdan yüksek olmamakla beraber mevcut kredi ödemelerinizde alacağınız yeni kredi miktarı ile maaşınızın altında olması gerekecektir Kredi notu düşük olan kişilere olumsuz sonuçlanacağı gibi kredi miktarına göre kefilde istenmektedir.

 

Peki, Maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar var mıdır? Elbette maaş bordronuz da olmadan kredi alabilirsiniz. Bunun için emekli ya da o bankadan maaş alıyor olmanız gerekmektedir. Emekli olan kişilerde başvuruyu genelde kendi bankanıza yaparsanız daha kısa sürede kredi alabilirsiniz ve kredi ödemelerinizi de maaşınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz. Özel sektör çalışanları ise maaş aldıkları bankalardan kredi taleplerini yapmaları doğrultusunda maaş bordrosu götürmek zorunda kalmadan kredi taleplerini bu bankalara iletebilirler.

Bunun dışında farklı bankalardan kredi talebi istediğiniz zaman ön onayda sizden bir belge talep edilmez fakat iş imzaları atıp paranızı alma aşamasına geldiğinde sizden maaş bordrosu ve son altı aylık sigorta dökümü istenilebilir. Bunu İnternet üzerinden şubeden de kolaylıkla temin edebilirsiniz. Türkiye’de bulunan bütün bankalardan maaş veya emekli maaşı almanız durumunda maaş bordrosuna gerek kalamadan kredi başvurunuzu yapabilir ve ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.