Mart 2018 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Ödenecek?

Evde bakım aylığı olarak adlandırılan evde bakım maaşı, mart 2018 ödeme tarihleri belli oldu. Kurumlardan alınan bilgiler neticesinde, söz konusu olan mart 2018 evde bakım maaşı tarihlerine bakarak buna göre hareket edebilirsiniz.

Mart 2018 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Bakım aylıklarını zamlı olarak şubat 2018’de alan bireyler, aynı tutardaki maaşlarını mart 2017 ayında da alacaklar. Bunun için ilgili tutar 960 lira civarı olup, maaşlarınızı dilerseniz ptt dilerseniz de ziraat bankası aracılığı ile de alabilirsiniz.

Bu bakım maaşları için ilgili şartların yerine getirilmesi gerektiğini belirtelim. Ülkemizde engelli durumda olan kişiler kendileri içinde bu maaşın ödenmesi gerektiğini dile getirseler de, bu maaşı almanız için bir engelli yakını olmanız gerekiyor. Tabi bunun için hem engelli olan bireyin hem de sizlerin bakım aylığı alma şartlarını taşımanız gerekiyor.

Mart 2018 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Ödenecek?

Banka ve postane yetkililerinden aldığımız bilgiler neticesi ile bu ayki evde bakım maaşları erken ödenmesi gündemde. Zira şubat ayının 28 çekmesi normal aylara göre 2 gün hatta 3 gün erken ödenecek olmasını sağladı. Bu sayede hemen herkes şubat ayına girerken bir sonraki evde bakım aylığı için sevindirici günü beklemektedir.

Edindiğimiz son bilgilere göre ödeme tarihi olan 10 mart 2018‘de yatacak olan illerin hangisi olduklarına açacağımız güncel evde bakım maaşı yatan iller listesini takip etmenizde fayda olacaktır. İlgili maaşların ödeneceği tarih aralığı ise 13/17 mart 2018 olarak gözümüze çarpmaktadır.

Evde bakım maaşı ne zaman yatar sorusuna en iyi yanıt bulabileceğimiz sitemiz kredifaiz.org ile en net bilgileri bulabilirsiniz.