Ocak 2017 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım maaşı olarak bilinen evde bakım parası veya bakıcı maaşları, ocak 2017 ayı için zamlı alınacaktır. Peki evde bakım parası ne zaman yatacak ? Bu en çok merak edilen soruların başında geliyor…

Evde bakım maaşı yatan iller ocak 2017

PTT kurumundan edinilen son bilgilere göre ilgili maaşların çoğu illerde 12 ocak / 22 ocak 2017 tarihleri arasında yatırılması söz konusu. Bildiğiniz gibi bakıcı maaşları, bu ay zamlı yatıyor. Asgari ücrete yapılan 104 TL’lik bir tutarın aynı şekilde tüm maaş alan bireylere de verilmesi gündemde.

2017 evde bakıcı maaşları tutarı net olarak 952.47 TL olduğunu belirtelim. Asgari ücretin yıl bazında zamlı olması, bakıcı, 2022 maaşları ve 3 aylık maaşlarını da etkileyecektir.

Evde bakım maaşı yatan illerin henüz olmadığını belirtelim. Gelen bilgilere göre konumuzu güncelleyerek, sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. 2017 bakım maaşı miktarının ne kadar olduğunu yukarıda yazmıştık.

Bakım maaşı alanlar dikkat !

1 ocak 2017 tarihinden itibaren hükumetin almış olduğu kararlar sonrasında bakım maaşı tutarının yılda iki farklı bir tutar ile ödeneceği, önceki yıllarda verilmişti. Ancak asgari ücretin zam tutarı yıla yayıldığı için 2017 bakıcı maaşları sadece 952,47 TL olacaktır. Yani her hangi bir yükseliş söz konusu olmadığını belirtelim.

Buna ek olarak bakım aylığı alanlar sigortadan da yararlanacak, ancak işin kötü tarafı 1 ocak 2017 den sonra başlayan otomatik bireysel emeklilik sistemine sizler de girebilirsiniz. Buna girmeniz demek maaşlarınızdan en az 75/125 TL arasında bir ücretin kesileceği anlamına gelebilir. Konu hakkında araştırmalarımıza devam edeceğimizi belirtelim.