Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Öğrenci kredi kartı almak isteyen çok sayıda üniversite öğrencisi vardır. Öğrenci kredi kartının nasıl alındığına dair ayrıntılı bilgileri ve aidatsız öğrenci kredi kartlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

Öğrencilerin üniversiteli olduktan sonra ilgilerini çeken unsurlar listelerinin ilk sıralarında yer alan en önemli unsur kredi kartlarıdır. Bankaların öğrencilere özel olarak çıkardıkları ve öğrencilerin ilgilerine, isteklerine ve ihtiyaçlarına göre düzenledikleri kredi kartları üniversiteli gençlerin dikkatini çekmektedir. Öğrenciler üniversiteli olur olmaz lisede kullanamadıkları kredi kartlarını almaya yönelmektedirler.

Öğrenci Kredi Kartları Avantajlı Mıdır?

Öğrenci kredi kartları aslında bankaların öğrencilere özel olarak ve öğrencileri de kredi kartı kullanımına alıştırmak için çıkardıkları kartlardır. Çünkü aslında öğrencilerin kredi kartına pek de ihtiyaçları yoktur. Harcamaları kısıtlı olan ve genellikle tasarruf yapması gereken öğrenciler kredi kartı kullanımı nedeniyle para harcamaya yönelmekte ve her daim bankalara borçlu olmaya alışmaktadırlar.

Üniversiteli iseniz ve 18 – 25 yaşları arasında iseniz, taksitli alışveriş yapmak zorunda kalıyorsanız ve bazı ihtiyaçlarınızı sonraki aya erteleme gereği duyuyorsanız avantajlı olan ve aidatsız olan kredi kartlarını kullanmayı seçebilirsiniz. Dediğimiz gibi bir öğrencinin aslında kredi kartı kullanmaya pek gereksinimi yoktur. Ancak ay sonlarında sonraki aya erteleme gereği duyduğunuz harcamalarınız oluyorsa avantajlı kredi kartlarından birini kullanmayı seçebilirsiniz.

Aidatsız Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Öğrenci kredi kartı almak istiyorsanız aidatsız olanları seçmenizde yarar vardır. Çünkü hem öğrenci olup hem de yıllık kart ücreti ödemek mantıklı değildir. Yani aidatsız kredi kartı varken aidatlı olan kredi kartına başvuru yapmak boşa masraftır. Aidatsız öğrenci kredi kartlarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Yapı Kredi Play kredi kartı
  • TEB ÜniversiTEB kredi kartı
  • İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı
  • Ziraat Genç Bankkart
  • Garanti Bonus Genç Kredi kartı

Bu kredi kartlarına başvuru yapmak için banka şubesini öğrenci belgenizi ve nüfus cüzdanınızı yanınıza alarak ziyaret etmeniz yeterlidir. Bankalar bu kredi kartlarını öğrencilere genellikle 500 TL limitle vermektedir. Kredi kartlarının limitlerini en fazla 600 TL’ye kadar arttırmak mümkün olmaktadır. Kredi kartlarının hemen hemen hepsi taksitli alışveriş seçeneği sunmaktadır.