Özürlüye Kredi Veren Bankalar 2017

Özürlü (engelli) olan bireylere bir çok bankalar ekonomik açıdan destek olmaktadır. 2017 özürlüye kredi veren bankalar konusunda işinize çok yarayacak özel bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Engelli vatandaşlar için sunulan bir takım özel hakların yanı sıra bankalarda yeni uygulamalar geliştiriyor. Tüm katılım bankaları ve tüm özel bankalar engelli vatandaşlar için kredi veriyor. Engelli kredisi adı ile bilinen ve engelli vatandaşlara sağlanan bu haklar, engellilerin yaptıkları harcamalara, kredi notlarına, banka harcamalarına ve sahip oldukları borçlara göre belirleniyor.

Başvuru koşulları ve kriterleri en düşük bankalar arasında gelen Vakıf Bank, engelli kredisi almak isteyen vatandaşların öncelikli tercihi oluyor. Bunu Ziraat Bankası ve Halk Bankası takip ediyor. Saydığımız bu 3 devlet bankası da engellilere istedikleri krediyi belirli şartlar altında veriyor.

Engelli Kredisi İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Engellilere kredi veren bankaların başında Yapı Kredi Bankasını ve QNB Bankası gelmektedir. Ekonomiyi canlandırmak ve engelli vatandaşları sosyal hayata daha fazla kazandırmak amacı ile bankalar böyle bir uygulama sunuyor. Fikir ve düşüncelere saygı duyularak verilen bu kredi sayesinde engelli vatandaşlar da hayata kazandırılıyor, fikirlerini hayata geçirebiliyor ve belki kendine bir iş yeri bile açabiliyorlar.

Engellilere kredi veren bankalar, kişinin engel derecesine, yaşam şartlarına ve gelir düzeyine göre verilecek olan kredinin kriterlerini belirliyor ve faiz oranlarını da yine bu kriterleri dikkate alarak düzenliyor. Engelli vatandaşlara banka kredisi verilirken ekstra bir durum olmadığı sürece bankalar, bütün şartlarını iyi planda tutuyor ve gereken hassasiyeti vatandaşlara sağlıyor. Sabit bir geliri olan engelliler dahil banka tarafından korunuyor ve istedikleri miktar belirli kriterler altında sağlanmaya çalışılıyor.

Engelli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Engelli kredisi başvurusunda bulunmak için bireylerin mutlaka düzenli bir gelirlerinin olması gerekiyor. Bireyin sigortasının en az 6 ay süresince yatmış olması gerekiyor ve belge ile kanıtlanmış bir işveren raporunun belirtilmesi de gerekiyor. Aynı zamanda engel durumunun fiziki olması da bir diğer aranan özellikler arasında geliyor.