Para Vermeden Kredi Notuna Nasıl Bakabilirim?

Kredi skoru veya kredi notu olarak bilinen Findeks kredi notu, şahısların banka notlarını vermektedir. Para vermeden kredi notuna bakmak oldukça zordur.

Kişiler özellikle son yıllarda kredi notunu öğrenmek konusunda daha ısrarcı davranmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise, bankalardan yapılan kredi başvurularının kredi notu gerekçesi ile reddedilmesidir. Böylece kişiler kredi başvuruları öncesinde kredi notlarını öğrenmek istemekte ve başvurularını da buna göre yapmak istemektedir.

Kredi skoru Findeks sistemi üzerinden, şubeler üzerinden ya da SMS hizmetleri üzerinden öğrenilebilmektedir. Bu işlemler için ortalama 4-5 TL civarı bir ücret tahsil edilmektedir. Kredi notunuzu şubeden öğrenseniz dahi, sizlerden bu civarlarda bir ücret tahsil edilmektedir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmek Mümkün mü?

Kredi notu öğrenme konusu gittikçe yaygınlaştığı için özellikle internet ortamında çeşitli hizmet servisleri ücretsiz olarak kredi notu öğrenme imkanı yarattığını öne sürmektedir. Ancak belirtmek gerekir ki, özellikle bankalar kredi notunu bu tarz hizmetler üzerinden ücretsiz bir şekilde öğrenmeyi tavsiye etmemektedir. Bunun en büyük sebebi ise güvenlik sorunudur. Kredi skoru öğrenilirken sizlerden banka hesabınız ve kişisel bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgilerin de her ortamda açık edilmesi oldukça risklidir.

Kredi skorunu öğrenmek isteyen kişiler için en güvenilir servis her zaman için Findeks sistemidir. Findeks sayesinde internet üzerinden kredi notunu saniyeler içerisinde öğrenmek mümkündür. Findeks ortalama 4 TL civarı bir ücret tahsil etmektedir. Bunun yanı sıra Findeks sistemi oldukça güvenlikli bir sistemdir. Bankalar tarafından ortak olarak kurulan bir sistem olduğu için Findeks sisteminin güvenlik yapısı bankalara benzemektedir.

findeks 2017

İnternet üzerinden ücretsiz olarak sorgulama yapmaya çalışmak her şekilde insanlar için riskli olmaktadır. Kredi notu kısa sürede düşen ve kısa sürede yükselen bir puan olmadığı için, bir kez sorgulama işlemi yapmak uzun süre yeterli olacaktır. Bu bakımdan bir seferliğine mahsus olmak üzere 4 TL gibi sembolik bir ücret ödeyerek kredi notunu öğrenmek daha mantıklı olacaktır.

Para vermeden ücretsiz kredi notu öğrenmek için TIKLAYINIZ