Polsan Kredi Nedir, Kimler Polsan Kredisi Alabiliyor?

Polsan polis ve emniyette çalışan memurlar için verilen bir kredi türüdür. Polsan kredi faizleri oldukça idealdir diğer bankalara göre. Sizlerde bu gibi görevlerde iseniz ve bankalar ile uğraşmak istemiyorsanız kesinlikle Polsan kredisine başvurmanız önerilir !

POLSAN, kredi kullanmak isteyen üyelerinin çalışmış olduğu yılları esas alarak kredi miktarını belirlemiştir. POLSAN, almış olduğu yönetim kurulu kararına göre;

0-6 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin üç katı,

6-36 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin altı katı,

37-60 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin sekiz katı,

61-120 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin on katı,

21-180 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin on bir katı,

81-240 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin on iki katı

240 ay ve üzeri, aidata esas maaş veya ücretinin on üç katı

Borç vermektedir. POLSAN, üyelerine ihtiyaç kredisi dışında olağan üstü durumlarda kredi kullandırma imkânı sunmaktadır. Yangın, deprem, sel gibi afet durumlarında üyelerine maaşlarının 4 katı kadar kredi imkanı sunan POLSAN, üyesinin kendisinin veya eşi, çocuklarının ağır hastalıkları neticesinde de kredi imkanı sunmaktadır. Yine POLSAN, üyelerine bankalar gibi taşıt, konut kredi konularda da hizmet vermektedir. POLSAN, üyelerine bankalar gibi banka masrafı almaksızın kredi kullandırırken, taşıt kredilerinde de rehin sistemini kullanmamaktadır.

POLSAN, üyelerine kendi bünyesinden veya anlaşmalı olduğu bankalardan, piyasa faiz oranlarından daha avantajlı kredi kullandırmaktadır. Polis Bakım ve Yardım Sandığı tüm ortaklarına eşit davrandığı için hiçbir şekilde rütbe ve ortaklık süresi ile ilgili bir ayrım ya da öncelik yapmamaktadır. Polis Bakım ve Yardım Sandığına daha önceden üye olup üyelikten çıkmış kişilerde tekrar üye olabiliyor ve POLSAN’nın kredi ürünlerini kullanabilme şansına sahip olmaktadır.

Son olarak, POLSAN’nın konut kredisinden faydalanabilmek için üyelerin ez 3 yıllık üye olma zorunluğu bulunmaktadır. POLSAN, kredi başvurusu için POLSAN’nın resmin internet sitesinden giriş yapılarak kredi talebinde bulunabilinir.