Pos Makinesi Nasıl Alınır – Pos Cihazı Fiyatları 2017

Bir çok birey ve kobi işletmecisi ” pos cihazi nasil alinir ” veya pos cihazı fiyatları ne kadar şeklinde sorular sorabiliyor bizlere. 2017 yılı dahilinde tüm bankaların pos cihazı fiyatlarına ve komisyon oranlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Pos Cihazı Fiyatları 2017

Bankalardan pos cihazı almak istediğinizde ya satın alacaksınız ya da kiralama veya taksit bazında alabilirsiniz. Burada pos cihazlarını bankalar üretmemektedir. Bankalar sadece aracı kurum görevini yaparak, firmanın vermiş olduğu tutarı sizlere bildirir ve o cihaza bankanın kendi sanal pos kısmı entegre edilir.

Bankalar genelde ticari veya bireysel müşteri bazında pos cihazı vermektedir. Ya paket bazında ya da aylık komisyon bazında çalışabilirsiniz.

Pos cihazı fiyatları bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilir. Marka ve kullanılan ekipmanlara göre de fiyatlar artabiliyor. En düşük pos cihazı fiyatı 2017 dahilinde 1.000 TL den başlarken bu fiyatlar 2.000 TL ye kadar çıkabiliyor.

Bankalarda bulunan cihazların adları misal garanti pos, işbankası pos cihazı, Vakıfbank pos makinesi şeklinde adlandırılabilir.

Pos Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer ki işletmeniz küçük ise yani bakkal veya büfe işletiyorsanız tavsiyem kesinlikle pos cihazı almayın ve iş yerine bırakmayın. Neden diyeceksiniz ancak asıl cevabı şudur. Müşteri yoğunluğunuz artacaktır ancak şöyle artıyor ise kullanın yani aylık bazda en az pos cihazından çekeceğiniz tutardan kar oranınız minimum 100 TL ise alabilirsiniz. Zira bankalar sizlerden komisyon alacaklar.

Pos Makinesi Nasıl Alınır?

Öncelikle ticari müşteri olmanız için bankalarda bulunan ticari yani kobi hesabını açtırmanız gerekiyor. Bu sayede kredilerden de uygun vade seçenekleri ile yararlanabilirsiniz. Ticari hesabınızı açtıktan sonra gerekli olan evrakları da hazırlanması gerekiyor. Bunlara baktığımızda ;

Ticari ortaklıklar için gerekli evraklar, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil belgesi, ticaret sicil gazetesi ve son olarak eğer varsa kira kontratı fotokopisi. Bu belgeleri daha da açarsak ;

Vekâlet name, nüfus cüzdanı fotokopisi, imza sirküleri, vergi levhası, oda kayıt belgesi gibi belgeler gereklidir. Ancak çoğu bankalarda evraklardan sadece bir kaçı isteniyor yani vergi levhası ve kimlik fotokopisi kafidir diyebiliriz.

Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

Pos cihazından pos makinesi farklı olmak şartı ile genel kullanımı aynıdır. Kredi kartı veya banka kartınızı pos cihazın sağından geçirin (Eğer kart çipi yok ise), ekrana banka kartı veya kredi kartı çıkar. Birini aşağı yukarı tuşuna basarak ve yeşil tuşa basarak, onaylayın sonrasında miktarı girip yeniden yeşil tuşa basmanız gerekiyor. Ekranda kart şifresi çıkacak onu müşteriye uzatıp girmesini talep edin. Müşteri girdikten sonra yeşil tuşa yeniden basın ve bekleyin. Genelde 5 saniye içinde ilk fiş çıkacaktır ve ilk fişi siz alıyorsunuz sonrakini de müşteriye kart ile beraber veriyorsunuz.

Eğer ki banka kartı veya kredi kartı çipli ise, pos cihazının aşağı yuvasından bırakıp aynı işlemi yapabilirsiniz.