Postane Hesabı Nasıl Açtırılır – Ptt’den Hesap Açmak

Ptt diğer adı ile postane olarak bilinen ve hayatımızda önemli bir yere sahip olan ptt’den hesap açmak isteyenler, bir takım şartları yerine getirmeleri istenmektedir. Bunların neler olduklarına bu yazımızdan öğrenebilir ve sizlerde anlık hızlarda ptt hesabı açtırabilirsiniz.

Postane Hesabı Nasıl Açtırılır ?

Halk arasında postane adını sıklıkla duymuşsunuzdur hali ile postane kelimesinin ptt olarak anlam kazandığını belirtelim. Bireylerin hemen hepsi hayatlarında bir çok kez ptt ile işi olmuştur. Ptt ile para transferi, havale-eft işlemlerini, ptt’nin vermiş olduğu kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Yani bir bankanın vermiş olduğu tüm hizmetleri aynı şekilde postaneden de yapmak mümkün. Güvenilir konusunda bankalara yetişmese de, bankalara oranla komisyon bakımından daha uygundur.

Postane hesabı açtırmak isteyenlerin, hesap sahibinin bizzat kendinin gitmesi esastır. Yani başkasının adına hesap açtıramazsınız. Bu yüzden ptt’ye giderken yanınızda kimlik kartınızı götürüp ibraz etmek zorundasınız. Sizlere şube içinde bir adet doldurmanız için form verilecektir onu orada doldurup, imzalamanız gerekiyor. Sonrasında görevli personel adınıza ait size bir adet vadesiz ptt hesabı açmış olacaktır. PTT hesap kartınızı da size teslim edecek olup, dilerseniz ptt kredi kartına da başvurabileceğini dile getirir. PTT bankamatiklerden para çekmek, para göndermek gibi işlemleriniz içinde sizlere bankamatik kartı verilecektir.

Ptt Hesabı Nasıl Açtırılır

Yukarıda detaylıca sizlere ptt hesabına nasıl sahip olacağınızı anlattık. Burada bilmeniz gerekenlerin başında 18 yaşını doldurmanız gerekiyor hali ile bu yaşın altında kalanlar, ptt hesabı açtıramaz. Hesap açtırma anında sizlerden TC kimlik kartını talep eden görevli, hesap açtırmak için fotokopi çekecek ve size teslim edecektir kartınızı. İlk kez hesap açtıran bireylerden sadece 5/10 TL arasında ücret talep edilebilir. Genelde bu para da hesabınızın içinde kalacaktır yani hizmet bedeli değildir diye biliyoruz. Bu gibi ücretin alınmasının tek nedeni hesabın aktif olarak gözükmesidir.

Hesap açtırma işlemlerinde dilerseniz internet bankacılığını da açtırabilirsiniz. Bunun için görevliye ” internet hesabı istiyorum ” demeniz kafidir. Bildiğiniz gibi internet ortamında artık tüm parasal işlemlerinizi bir kaç tık ile kısa sürede yapabiliyoruz. Bu yüzden internet bankacılığı sayesinde havale, eft, borsa gibi bir çok konuda işlem yapmak mümkündür !

Ptt Hesap Açma Ücreti

Hesap açmak isteyenler her hangi bir hizmet bedeli ödemiyor sadece ilk kez açanlardan hesabın içinde para kalması için 5/10 TL ücret veriliyor. Bir çok kişi ptt hesabı nasıl açılır soruları sormaktadır. Bu sorunun en net yanıtını da yine yukarıdaki açıklamalardan öğrenebilirsiniz.