Şekerbank’tan Nefes Aldıran Kredi

Şekerbank esnafa, işletme sahiplerine kısacası KOBİ’lere nefes aldıran krediyi sunuyor. Harcamalarınız sizi aşıyorsa nefes aldıran kredi kullanarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. 

Şekerbank her zaman olduğu gibi çiftçilerin, işletmecilerin, KOBİ’lerin, esnafın işini kolaylaştıracak çözümler sunuyor. Nefes aldıran kredi KOBİ’lerin masraflarını karşılamasını sağladığı gibi aynı zamanda onların nakit ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Nefes Aldıran Kredi Nedir?

Nefes aldıran kredi işletmelerin bütçe sıkışıklarına cevap veren, esnafın elinin daraldığı anda harcamalarını yapmasını ve borçlarını kapatmasını sağlayan ve ayrıca yasal ödemelerin yoğunlaştığı zamanlarda onları rahatlatan taksitli ticarî bir kredidir.

Taksitli ticarî kredi niteliği taşıyan bu kredinin en önemli özelliği kredi geri ödemesinin üç aya kadar ertelenebilmesidir. Esnafın, işletmecilerin ve KOBİ’lerin yasal  yükümlülüklerinin arttığı aylar Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarıdır. Nefes aldıran kredi kullandığınız zaman söz konusu aylara denk gelen taksitler atlanmaktadır.

Şekerbank KOBİ’ler için hazırladığı ödeme planında Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarına denk gelen ödemelerin atlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede üç aya kadar taksit atlamanız mümkün olmaktadır. Şekerbank KOBİ’lere üç çeşit kredi sunmaktadır. Bunları aşağıda bulabilirsiniz.

Şekerbank Nefes Aldıran Krediler

  • Taksitli Esnaf Kredisi
  • Mikro Finansman Kredisi
  • Profesyonellere Kredi

Şekerbank’tan alabileceğiniz bu kredilerin üst limitleri birbirinden farklıdır. Taksitli Esnaf Kredisinin üst limiti 250 bin TL’dir. Yani bu tür bir kredi kullanmak isterseniz daha yüksek tutarda kredi çekemezsiniz. Mikro Finansman Kredisinin üst limiti 50 bin TL’dir. Bu tür bir kredi kullanmak isterseniz en 50 bin TL’nin üstünde kredi çekemezsiniz.

Profesyonellere Kredi kategorisine giren kredilerin üst limiti ise 750 bin TL’dir. Bu tür bir kredi almak  isterseniz 750 bin TL’nin üstünde kredi çekemezsiniz. Her üç kredi türü için de en fazla 60 ay vade verilmektedir. Yani bu kredileri en fazla 60 ay vadeyle alabilirsiniz.

Şekerbank Nefes Aldıran Kredi kampanyası kapsamında 100 bin TL’lik kredi almak isteyen kişilerin 6 aylık hesaplı paket sahibi olmaları şarttır. Ayrıca 100 bin TL üzeri kredi almak isteyen kişilerin bir yıllık hesaplı paket sahibi olmaları zorunludur.