Sıfır Faiz 2017 Kosgeb Gov Tr Başvurusu

Şubat 2017 tarihinde başvuruların başladığı, sıfır faizli 2017 kosgeb kredisi ile ihtiyaç sahipleri hiçbir kayıt olmadan kolayca başvuru yapabilir. 2017 yılı kosgeb sıfır faizli kredi başvuruları için kosgeb’in açmış olduğu web sitesi üzerinden başvurular yapılmaktadır. Bunun için sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden başvuru yapabilirsiniz.

2017 Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Özellikleri

Kredinin geri ödeneceğini belirtelim yani alıp gitmek yok sadece kredi faizi yok. Bu parayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Genelde çoğu esnaf bu kredi tutarını görünce hemen başvurup almak istemekte. Ancak öyle basit değil zira başvuru sıralamasına göre veriliyor. Tabi belirli şartlarında yerine getirilmesi lazım.

  • Maksimum alınabilecek kredi tutarı 50 bin liradır.
  • Krediyi alırken ilk yıl geri ödemesiz yani ilk yıl ödeme yapmayacaksınız. Sonraki yılda ise 3 aylık olarak ödenmektedir.
  • Kredinin vade süresi ise 36 ay olarak belirlenmiştir.
  • Bu krediyi sadece esnaf dediğimiz kobiler alabilir ve başvuru yapabilir. Sıradan bireyler başvuru yapamaz.
  • Kosgeb veri tabanına kayıt şartı aranmayacaktır.

Sıfır Faiz 2017 Kosgeb Kredisinden Kimler Yararlanacak?

Öncelik mikro yani küçük işletme sahibi (büfe ve bakkal) bireylere verilecek. Bu bireyler daha önceden başvuru yapmış ise bir daha yeniden başvuru yapmalarına gerek yok denilmiş. Başvuru şartlarında kolaylık sağlanacağını belirten bakanlık, hemen herkesin bu krediyi almak için çabaladığını ve bu yüzden şartlarda esneklik getirildiğini belirtti.

Sıfır faizli krediye başvuranların güvenlik soruşturması da yapılacağının altını çizelim. Her hangi bir örgüte bağlılığı veya müdahalesi bulunmuş ise krediden kesinlikle yararlanamaz. Güvenlik soruşturmasında sorun çıkmayanları, çalışan sayısı ve Net Satış Hasılatı daha az olandan başlayarak sıralama baz alınıyor. Yani geliriniz çok az ise krediyi alma şansınız daha yüksektir.

Geçen ay ki düzenlenen faizsiz 30 bin liralık kredisi onaylananlar, bu faizsiz krediye başvuru yapılsa dahi onaylanmayacaktır. Bu nedenle ilk kez krediden yararlanacaklar başvurabilir.

Sıfır Faizli 50.000 Lira Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden yapılacaktır. Bunun için vergi levhanın olması zorunludur zira işe başlama tarihini de girmeniz gerekiyor. Sistem otomatik olarak bilgilerinizi çekiyor. Son başvuru tarihi 27 şubat 2017 tarihidir. Eğer ki hak kazanırsanız sonraki işlemlere girmeniz gerekiyor. Bunlar ;

  • Kosgeb veri tabanına kayıt olacaksınız yani kazandığınız günden sonra.
  • Ayrıca kazananlar onaylı KOBİ Bilgi Beyannameleri’ni oluşturmaları da gerekiyor. Bunu il ve ilçedeki esnaf koop.lerinden yapıyorsunuz.
  • Sonuçlar 27 şubat 2017 tarihinde sms ile cep telefonunuza gelecektir.
  • Sıfır faizli kredi veren bankaların Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat Bankası sıralandığını belirtelim. Hak kazananlar sms kodu ile beraber yukarıdaki bankalardan birine başvuru yapabilir.