Sigortası Veya Geliri Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Bankaların hemen hepsi kredi başvuru öncesinde bireylerin ekonomik şartları sağlamasını talep eder. Sigortası veya geliri olanlar genelde hızlı kredi onayı almaktadır.

Çoğu banklar ihtiyaç sahiplerine tüm kredilerden yararlanabilmesi için hassasiyet gösterir ve kredi çekebilmeleri için olanak sağlarlar. Bordrolu şekilde çalışan kişiler içim gelir-giderleri kayıtlı olduğu için bankalardan kredi çekmek daha da kolay hale gelmiştir. Peki, sabit gelirim yok, diyenler nasıl kredi çekebilir.

Geliri Olmayanlara Kredi 2017

Kredi başvurusunda çoğu bankanın baktığı öncelikli şey bankaların baktığı ilk şey, kredi başvurusu yapan kişinin hesabına 6 ay öncesine kadar sigorta primi yatırılıp yatırılmadığıdır. Eğer kişide bu olanaklar var ise bankalar kişiye kredi imkânı vermektedir. Kredi almak isteyen kişilerin 6 ay öncesine kadar sigorta primi almaları çoğu zaman yeterli olmayabilir. Kredi almak isteyen kişi çalışmıyorsa bile mutlaka prim belgelerini bankalara iletmeleri gerekir. Kişinin kredi notunun yüksek olması durumunda gelire bakılmaksızın kredi imkânından yararlanabilir.

geliri olmayana kredi

Geliri olmayanlar nasıl kredi çeker diye sorarsak da başka bir yöntemle kredi almak isteyen kişiler mal, gayrimenkul sahibi olması bile kredi almak isteyen kişilerin çalışmaması bile göz önünde bulundurulmaksızın kredi imkânı sağlarlar. Çünkü gayrimenkul sahibi kişiler düzenli gelir sahibi olarak bakılır. Ayrıca gayrimenkullerin sahibi olmanın yanı sıra araba, motor gibi taşıt sahibi oldukları süre zarfınca kredi alma şansları vardır.

KEFİL BULARAK KREDİ ALINABİLİR Mİ?

​​​Bunların dışında kefil bularak da kredi sahibi olabilirsiniz. Ama ancak kefil olacak kişinin kredi sicilinin temiz olması ve ayrıca yukarıdaki şartları belli oranda taşıması gerekmektedir. Buna nazaran kefil olacak kişi bankanın sadık müşterisi ise banklar tarafından kişiye kredi verme sıcak bakılmaktadır. Kefile, senete ve gelir belgesine ihtiyaç duymadan kredi çekmek isteyen kişiler için bazı bankalar kredi olanağı da sağlamaktadır. Bu bankaların birkaçı şunlardır. ,İş bankası, ziraat bakası, Akbank, Şekerbank, Ziraat Bankası HSBC, INGBank, iş bankası Finansbank gibi daha birçok banka bu kişilere kredi olanağı sağlamaktadır