Tc No İle Findeks Kredi Notu Öğrenme Sorgula

Findeks sayesinde Tc no ile kendi kredi notu sorgula yaparak, kredi skorunu ücretli bir şekilde öğrenme sunmaktadır. Bu kredi notu ile bankalara gitmeden kendinizde artık kişisel skorunuzu öğrenmiş olacaksınız.

Önemli bir referans bulmak isteyen bankalar, müşterilerin kredi başvurusu esnasında kişinin tüm bilgilerine ulaşarak karar vermesi gerekiyordu. Önceleri KKB denilen kredi kayıt bürosu veya bankalar birliği alt yapısı kullanılarak, kredi başvuru sonuçlarını bunlara göre karar vermekte idi. Ancak başvuruların artması ve sonuçların gecikmeli olarak gelmesi sonucunda bu iki alt yapıdan oluşturulan ” findeks ” yapıldı. Findeks sayesinde artık çok hızlı bir şekilde bireylerin kredi notuna bakılabiliyor. Üstelik buna sadece bankalar ulaşır gibi bir ibarenin olmaması, her bireyin kendi kredi notunu da öğrenmelerine yardımcı olmuştur.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks alt yapısını bizler ile paylaşırken esas aldığını kısım ; şahısların bankalardan almış olduğu bankacılık ürünlerinin ödemelerine göre değerlendirme yapar. Yani birden fazla kredi kartı olup da, borçlu olmayanların sayısı çok azdır. Dolayısı ile borcu olan her bireyin findeks kredi notu, düşüktür. Findeks kredi notu puan tablosuna baktığımızda 0 ile 1900 puanlarının olduğunu ve kullanıcıların bu notlara göre renklere ayrıştığını fak etmekteyiz.

Üstelik kredi notu yüksek olanlara bankaların hemen hepsi anlık kredi vermekle beraber faiz oranlarını da %1’in altında tuttuklarını belirtelim. Bu yüzden bankalar şahıslara kredi sunarken, bireyin kredi notuna göre faiz oranlarına karar vermektedirler. Bankaların sunumlarına bakıldığında, faiz konusunda gözle görülür farklılıklar bulunmaktadır. İnsanları çok daha uygun ve cazip kredi yöntemlerine yönlendirmektedirler. Findeks kredi notunu sorgulayarak bu cazip ve uygun fırsatlara kolaylıkla ulaşabileceğinizi belirtelim. Bununla beraber bireylerin kredi kartı kullanımında çok hassas olmakla beraber, önceden çekilen banka kredilerinde bazı kredilerin geri ödeme hususu da bu hassasiyeti yakından ilgilendiren faktörlerdendir. Geri ödemeler ve bu durum, kredi puanı oluşturulmasında etkili olurken, findeks notunuzu belirleyecek en önemli unsurlardandır. Şayet borçlarda aksaklık oluşmamış ve ödemeleriniz düzenli yapılmışsa, hiç çekinmeden başvuru yapabilirsiniz bu sayede findeks kredi notunuz yüksek olduğunu varsayıyoruz. Ayrıca böyle durumlarda tüm bankalar size en uygun faiz seçeneklerini ve yüksek kredi imkanlarını sunacaklardır.

Findeks Kredi Notunun Önemi

Kredi notunun önemi oldukça fazla olduğunun altını çizelim. Zira bu nota göre bankalara giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. notu düşük olanlar krediyi almazlar, alsalar dahi çok zorlandıklarını biliyoruz. Ancak kredi notunuz yüksek ise işte o zaman keyfiniz geldiğini göreceksiniz.

Her an için kredi ihtiyacınız olacak aklınızdan çıkmadan, mevcut borçlarınızı ödeme konusunda daha dikkatli ve hassas davranmalısınız. Hele ki pek çok bankanın fırsat kullanımlarıyla ve sunumlarıyla ortaya koyduğu kredi imkanları oldukça cazip seçenekleri gündeme taşırken, sırf notunuz düşük diye bunları kullanmamak bile, gerçekten son derece can sıkıcı bir durum olabilir. Çok sayıda banka ekonomi sektöründe işlevselliğini sürdürürken, her bir işletmenin aynı ekrana ulaşması, gerçekten teknolojinin ve iletişim konusundaki gelişmenin göstergesi olmuştur. Bununla beraber siz ve banka müşterilerin arasında kategorileşme ve sınıflandırma daha mümkün olduğu gibi, kara liste gibi hiç kimsenin istemediği bir gereklilik de sistemin bir parçası olarak dikkat çekmiştir.

Findeks Üye Olma

1. Findeks üyelik sayfasına ulaşabilmek için buraya tıklayın.

2. TC Kimlik No, Doğum Tarihi, E-Posta, Çalışma Şekli, Eğitim Durumu ve resimde yer alan güvenlik kodunu girerek “Sözleşmeyi Okudum” kısmına tıklamalısınız.

3. Sonrasında sırasıyla sizden istenen adımları takip etmeli ve üyeliğinizi gerçekleştirmelisiniz.

Üyeliğin alınmasının ardından Findeks sistemine giriş için yapmanız gerekenler:

Findeks Sistemine Giriş Yapmak

1. Sisteme giriş yapabilmek için buraya tıklayın.

2. Açılan sayfadan TC kimlik no ve Parola ile sisteme giriş yapın.

3. Kredi notu sorgulama işlemini yapın.

bu işlem sonunda 4.72TL karşılığında kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız.

Bu zamana kadar kredi puanı öğrenme konusundaki girişimciliğiniz ve bankalarla yaptığımız işlem sayesinde, kendinize ait olan kredi notunu en iyi yöne taşıma fırsatı da yine sizin elinizde olacaktır. Bankanın farklı ve kaliteli hizmetleri, nakit ihtiyacınızı anında çözüp, size yardımcı olabilir. Müracaatlarınızı, dilerseniz internet, dilerseniz de telefon bankacılığı ile yapabileceğiniz gibi, yüz yüze yapacağınız başvuruların bu konuda daha iyi sonuç verdiğini söylemek mümkün. Findeks kredi notuna Tc ile öğrenmek isteyenler yukarıdaki adımlar ile ulaşabilir.