Türkiye’de TKDK Nerelere Kredi Veriyor

TKDK olarak bilinen Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu, Türkiye de bir çok il ve ilçelerde kredi desteği vermektedir. Tarımsal alanlarda eldeki imkanları değerlendirmek isteyen bireyler, acaba nereden başlayacağım, her şey tamam sadece para eksik dediklerinde bunların imdadına TKDK yetişmektedir.

TKDK sayesinde gelişmeyen bölgelere ekonomik destek paketleri sayesinde o bölgeler hızla canlanmaya başlıyor ve iş gücü de aynı oranda artırılmaktadır. Tarımsal alanlarda bir çok iş kolunun devreye girmesi ile beraber çalışan nüfus hızla artırılma amacı güdülmüştür.

TKDK ile genç girişimcilere faizsiz kredi desteği, iş bulma imkanları ve iş sahibi olmayı amaçlar. Sadece erkek olmamakla beraber çalışmayan ev hanımlarına da destek vererek, onların da iş sahibi olmalarını sağlamaktadır. IPARD destek fonları ile 15000 kişiye iş sağlayan ve genç girişimcilerin iş adamı olmasını amaçlayan TKDK, bir çok illerde faaliyetlerini sürdürmektedir.

TKDK’nın Destek Verdiği İller Hangileri

TKDK kurumunu il bazında destek verdiği illerin hangileri olduklarına aşağıdan bakabilirsiniz. Türkiye de bir çok bölgede hizmet veren TKDK, il bazında asıl amacın genç girişimcilere ulaşmak olduğunu benimsemiştir.

tkdk nedir

Bu iller ; Manisa, İzmir, Mardin, Samsun, Uşak, Amasya, Ardahan, Çorum, Ankara, Kastamonu, Çanakkale, Kütahya, Balıkesir, Hatay, Afyonkarahisar, Trabzon gibi bir çok il gelmektedir. TKDK bu sayede iş olanaklarını artırarak, bir çok sektörde iş kollarını artırarak gençlerin önünü açmayı başarmıştır.