Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenmek istiyorsanız bunun mümkün olup olmadığını ve kredi notunuzu nereden öğrenebileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz. 

Kredi notunuzu öğrenmeniz ve bilmeniz günümüzde oldukça önemlidir. Çünkü kredi notu artık hemen hemen her yerde karşınıza çıkmaktadır. Kredi notunuzun güncel durumunu bilmeniz, onu kontrol etmeniz ve gerektiği zaman ona müdahale edebilmeniz gerekir. Hatta kredi notunuzu etkileyen her türlü unsur hakkında bilgi sahibi olmanız ve bu unsurlara göre kredi notunuzu gerektiğinde yükseltmeyi başarmanız gerekir.

Kredi Notu Ücretsiz Öğrenilir Mi?

Kredi notunuzu öğrenmeniz için başvurabileceğiniz platformlar vardır. Yani kredi notunuzu öğrenebilmeniz için kullanabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Ancak bunların tümü ücretlidir. Kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenmek isterseniz başvurabileceğiniz tek yöntem müşterisi olduğunuz bankayı ziyaret etmektir. Banka müşteri temsilcisi sizin kredi notunuza bakacak ve kredi notunuzu sizinle paylaşacaktır.

Kredi notunuzu her öğrenmek istediğinizde banka şubesine gitmeniz elbette mümkün olmayabilir. Bu durumda kredi notunuzu öğrenmek için başka yöntemler kullanmanız gerekir. Kredi notunu kontrol altında tutan kişilerin kredi notlarını takip etmek için en çok kullandıkları platform Findeks platformudur. Findeks, kredi notunuzu sorgulayabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz en güvenilir platformdur.

Findeks platformunda her sorgulamadan ücret alınmaktadır. Findeks kredi notu öğrenme ücreti 4,72 TL’dir. Bu ücreti isterseniz banka kartınızla, isterseniz kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Ancak her seferinde bu ücreti vermemek istemezseniz Findeks üyelik paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Kredi notunuzu ayrıca müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesine girerek ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden de sorgulayıp öğrenmeniz mümkündür. Ancak bankalar bu sorgulama işlemleriniz için de ücret almaktadırlar. Her bankanın aldığı ücret farklıdır.

Findeks Üyelik Paketleri

Findeks platformunda her müşteri grubunun ihtiyaçları için farklı Findeks paketleri oluşturulmuştur. Findeks üyelik paketleri sayesinde sorgulama işlemlerinizi daha ucuza yapabilirsiniz. Yani daha az ücret vererek daha çok hizmet alabilirsiniz. Böylece hem kredi notunuzu öğrenebilir hem de kontrol altında tutabilirsiniz.

Findeks platformunda ayrıca hesabınıza bakiye yükleyerek de işlem yapmanız mümkündür. Bunun için hesabınıza yeteri kadar bakiye yüklemeli ve işlemleriniz sırasında bu bakiyenizi kullanmalısınız. Her işleminizde bakiyenizden kesinti olacaktır.