Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Nedir?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı birikim yapmak için kullanabileceğiniz çok avantajlı altın hesabıdır. Vakıfbank Altın Çağı Hesabı hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımıza göz atın.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı gram cinsinden altın alıp satabileceğiniz vadesiz Altın Depo hesabıdır. Yani altın alıp bunu evinizde saklamak yerine altınınızı TL şeklinde Vakıfbank Altın Çağı Hesabına koyarak altın depolayabilirsiniz. Bu hesap sayesinde 0,01 gram ve bunun katları kadar altın alabilmeniz mümkündür.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı hesap işletim ücreti alınmayan bir hesaptır. Bu nedenle çok avantajlıdır. Bu hesabı bir yatırım aracına benzetebilirsiniz. Özellikle hesabın işlevi yatırım aracına benzer. Ancak bu araç faizsizdir. Yani hesabınızdaki altınların değerine ayrıca bir faiz kazancı yansıtılmaz. Bu hesap altının değerindeki düşüşe ve yükselişe odaklıdır.

Örneğin bir gram altınınız varsa bu altının değeri altının gram değerinin düşmesine ve yükselmesine göre belirlenir. Vakıfbank Altın Çağı Hesabınıza işte bu düşüşe göre altın ekleyebilir ya da yükselişe göre satabilirsiniz. Yani avantajlı kurlardan alım ve satım yaparsınız.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabının Avantajları Nelerdir?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabının en önemli avantajı size altınlarınızı çalınma riskinden uzak olarak ve işçilik kaybı endişesi yaşamadan biriktirme olanağı sunmasıdır. Ayrıca bu hesaptan hesap işletim ücreti alınmaz. Ayrıca almak istediğiniz altının miktarını siz belirleyebilirsiniz. Düzenli Altın Birikimi Talimatı verirseniz belirleyeceğiniz aralıklarla en az 100 TL’lik ya da 1 gram altın alınır.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı açtırdığınızda bir de vadesiz TL hesabı açtırmanız gerekir. Daha sonra altın alım ve satım işlemi yapmaya başlarsınız. Bunun için vadesiz TL hesabınızdan Altın Çağı Hesabınıza aktarılmak üzere altın alım talimatı verebilir ya da Altın Çağı Hesabınızdan Vadesiz TL hesabınıza aktarılmak üzere altın satım talimatı verebilirsiniz.

Altın alım ve satın işlemlerinizi yapmak için şubelere gitmenize gerek yoktur. Vakıfbank İnternet şubesinden istediğiniz alım ve satım işlemlerini yapmanız ve Altın Çağı Hesabınızı kontrol etmeniz mümkündür. Altın Çağı hesabı açmak isterseniz Vakıfbank şubelerini ziyaret ederek, Vakıfbank ATM’lerinden ya da İnternet Bankacılığını kullanarak açabilirsiniz.