Vakifbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Banka şubelerine gitmeden bankaların internet bankacılığına giriş yaparak, tüm işlemleri yapabileceğinizi belirtelim. Vakıfbank internet şubesi şifresi ile bunu yapabilirsiniz. Ancak bir çok vakıfbank müşterisi internet şifresini almayarak, nasıl ve ne şekilde işlemlere başlayacağını ne yazık ki bilmemektedir.

Vakıfbank internet şifresi nedir?

Bankadan hesap açtırdığınız anda veya sonraları, banka şubesine giderek, bankacılık işlemleri için internet bankacılığını kullanmak istediğinizi belirtin. Sonrasında bankacı personel, sizlere müşteri numarasını ve şifrenizi verecektir. Sizlerde vakifbank.com.tr üzerinden müşteri numaranız ve şifrenizi gireceksiniz. Sonrasında cebinize bir adet sms giriş kodu gelecektir ve sizler de bunu girerek, tam erişimi açmış olacaksınız.

Vakifbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Öncelikle vakıfbank hesabınızın olması yani ya bireysel ya da ticari hesaplardan en az birine sahip olacaksınız. Aynı şekilde bu hesabın hem internet bankacılığı hem de vakıfbank mobil bankacılık ile aynı olduğunu belirtelim.

Vakıf bank internet şubesi şifresi almanın üç farklı yolu bulunmaktadır:

  1. Vakıfbank şubesine giderek internet şubesi şifresi alma
  2. Vakıfbank internet şubeciliği üzerinden internet şubesi şifresi alma
  3. Vakıfbank telefon bankacılığı ile internet şubesi şifresi alma

Yukarıdaki yöntemler ile internet bankacılığı şifresine sahip olabilirsiniz. Bunları açıklamak istediğimizde ;

  • Öncelikle 1 aşamada bankanın bir şubesine size en yakın olanına bankamatik, kredi kartı veya TC kimlik kartınız ile gitmelisiniz. Şube içinde bulunan sıra numarası ile sıra fişi alın ve sıranız geldiğinde bankomat görevlisine durumu yani internet bankacılığı şifresini alacağınızı belirtin. Eğer vakıfbankası hesabınız var ise bu işlemler 1 dakika sürmektedir. Yok ise sizlerden kişisel bilgilerinizi talep eder ve son aşamada bankacılık işlemleriniz için şifre ve müşteri numaranız sms ile sizlere gönderilir.
  • 2.aşamada ise vakıfbank internet sitesi resmi adresinden şifre hatırlatma işlemleri ile şifrenizi almak. www.vakifbank.com.tr adresine giriyorsunuz sağda bulunan şifre al kısmına tıklayarak, gerekli alanları doldurmanız halinde şifrenizi alıyorsunuz.
  • 3.aşamada ise vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak, internet bankacılığı şifrenizi oluşturmak. Bu en kısa yol olarak gözükmektedir. Zira sadece 444 0 724 numarasını arayarak, durumu müşteri hizmetlerine anlatmak.

Yukarıdaki etmenler ile artık vakıf bankası internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Bu sayede artık bankacılık işlemlerinizi anlık hızlar ile, şubeye gitmeden yapabilirsiniz. Yapılan işlemlere bakmak istediğimizde yatırım kategorisinden borsadan hisse senedi alabilir, fon alıp satabilir ve en önemlisi de dolar, euro gibi döviz ürünlerini alıp satarak kar elde edebilirsiniz. İnternet bankacılığında eft ve havale işlemleri, sigorta ödemeleri gibi bir çok konudaki ödemeleri de yapabilirsiniz.