Yapı Kredi Bankası Kredi Borcumu Yapılandırmak 2017

Borç yapılandırma işlemlerinde en çok tercih edilenler genelde kredi borcu yapılandırma işlemidir. Bunlardan biri de yapı kredi bankası kredi borcumu yapılandırma isteğidir. Sadece kredi borcu olmamakla beraber bankalarda bulunan kredi kartı borcunu da yapılandırmak mümkündür !

Yapıkredi kredi borcu yapılandırma

Öncelikle bankalarda ve reklamlarda sürekli görülen borç yapılandırma servisleri göründüğü gibi değildir. Bunu şu şekilde özetleyebiliriz ; yapı kredi bankasından ev kredisi almak için başvuruyorsunuz ve o günkü faiz oranımız %0.92 olsun. Ev kredisi başvurusu yapıyorsunuz ve taksit ödemelerine geçiyorsunuz. Aradan 5/6 ay geçtikten sonra reklamlarda veya TV’de banka faiz oranlarının yeniden düştüğünü görüyorsunuz. Hemen telefona sarılıp, yapı kredi bankası müşteri hizmetlerini arayarak (444 0 444) ev kredisi yeni faiz oranlarını öğrenmek istiyorsunuz ve bingo faiz oranımız %0.82 ye düşmüş. Hemen bankanın şubesine gidip, sizlere krediyi veren bayan veya bey ile konuşmaya başlıyorsunuz. Kredi faiz oranlarının düştüğünü ve yapılandırmak istediğinizi (güya kara geçeceksiniz !!!!) belirtiyorsunuz.

DİKKAT !!!! İşte asıl ve can alıcı nokta geliyor zira görevli personel kredinizi (ev kredisi) yapılandırmak istediğinizde faiz oranının %0,82 olarak kayda alınmayacağını ve üst seviyeden yani %1,15 den alınacağını belirtir. Halbuki, siz ev kredisini %0,92 den çekmiştiniz ve yapılandırmaya sokarsanız, üstüne cebinizden çok fazla para çıkacak 🙁

Evet bilinen gerçek şu ki bankalar yapılandırma işlemlerinde faiz oranlarını değiştirmektedir. Bu durum müşterileri oldukça kızdıracak ve bankaya lanet okuyacaksınız ancak birşey değişmeyecektir zira BBDK tarafından bunlar biliniyor. Yapılandırma demek, yeni müşterilerin banka faiz oranlarını görmesi için sunulan bir kredi başvuru hizmetidir.

Yapılandırma işlemlerinde kar elde etmek için sadece ihtiyaç kredisi çekeceksiniz. Bildiğiniz gibi ihtiyaç kredileri, ev kredilerine oranla faiz oranları daha yüksek olduğu için ihtiyaç kredilerinde bu kar politikası izlenebilir.

Yapıkredi Bankası Yapılandırma İşlemleri

Bankanın şubesine gitmek zorundasınız ayrıca giderken yanınızda TC kimlik kartınızı ibraz edeceğinizden dolayı, görevli kişi ile konuşacak ve sizlere yeni bir kredi sözleşmesi sunulacaktır. Eğer onay verirseniz ödemelerine o tutar üzerinden başlayacaksınız. Burada dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise her yapılandırma işlemlerinde banka sizlerden, ilk kredide olduğu gibi masraflar alacaktır !